آلبوم «دعوت» از گروه کاکو بند :: یک اتفاق خوب

از آخرین آلبوم تازه ای که خریدم چند سالی می گذرد. تا چندی پیش... وقتی گوشه ای از ترانه ای را در تیزر یک فیلم شنیدم. جهت کنجکاوی و بیشتر مزه مزه کردن یک ترانه - شاید خوب و جدید - جستجویی کردم و به انتظار آمدن نامِ گروه یا خواننده ای خارجی صفحات را پشت سر گذاشتم که به نام «کاکو بند» رسیدم.

آلبوم «دعوت» از گروه «کاکو بند» از 7 قطعه با تنظیم درخورِ توجه تشکیل شده است. با وجود فضای خارج از عرف بازار و شاید عرفانی این آلبوم، هیچ کدام از قطعات خارج از حوصله نیست و ملودی یکنواختی تا پایان تراک ندارد. تمایز بین قطعات آن با وجود فضای یکپارچه آلبوم البته نکته قابل توجهی است. کلام دو خواننده آن آواگونه است که صدای متفاوت «نیما صرافی مهر» و «پویا صرافی مهر» نیز به زیبایی کار افزوده است.

اولین قطعه «هکو هکو» نام دارد و گزینه بسیار مناسبی برای شروع است چراکه بدون هیچ مقدمه ای وارد فضای این آلبوم می شویم. هنگام شنیدن «رقص در آتش» به وجد می آییم و در پایان «سیاره من» که ملودی عمیق تری دارد تاثیر خود را بر شنونده به جای می گذارد.

با شنیدن قطعات می توان دریافت که بیش از 8 سال پروسه تولید این آلبوم چندان جای تعجبی ندارد. استفاده از سازهای الکترونیک و افکتهای صوتی و نبود اثری از سازهای زهی - به جز یک تراک - البته دلیلی بر ضعف کار نیست اما با دیدن یک ویدئو کوتاه از اجرای زنده این دوستان ترجیح می دهم در کنسرت های این چنین چیزی فراتر از دو لپ تاپ ببینم.


عنوان: هکو هکو
هنرمند: کاکو بند
عنوان: هبوط
هنرمند: کاکو بند
عنوان: رقص در آتش
هنرمند: کاکو بند
عنوان: هرچه باداباد
هنرمند: کاکو بند
عنوان: پرواز در قفس
هنرمند: کاکو بند
عنوان: رستاخیز
هنرمند: کاکو بند
عنوان: سیاره من
هنرمند: کاکو بند

1 دیدگاه

  • اکبر

    از معرفی آلبوم خیلی خوشحال شدم. با توجه به ذوق موسیقی بسیار خوبی که داری، من هم مطمئنم این آلبوم خیلی عالی هست و تهیه ش خواهم کرد. ممنون که به کپی رایت توجه داری و فقط بخش کوتاهی از هر آهنگ رو برای معرفی گذاشتی.


دیدگاه خود را بنویسید